SimplySign – mobilny podpis elektroniczny firmy Asseco Data Systems S.A.

Centrum Certyfikacji CERTUM prowadzone przez Asseco Data Systems S.A posiada w swojej ofercie usługę – SimplySign – mobilny podpis elektroniczny. Jest to pierwszy w Polsce bezpieczny podpis elektroniczny weryfikowany za pomocą certyfikatu kwalifikowanego, z którego korzysta się za pomocą urządzenia mobilnego z systemem Android lub Apple iOS z dostępem do Internetu.

Jest zgodny z eIDAS (UE Nr 910/2014 z dnia 23 lipca 2014r). Umożliwia użycie ePodpisu w różnych systemach teleinformatycznych w całej Unii Europejskiej.

W przypadku tej usługi brak jest fizycznego czytnika i fizycznej karty kryptograficznej, wymaganych przy standardowym zestawie do podpisu elektronicznego. Wirtualna karta kryptograficzna przechowywana jest w “chmurze” na serwerach centrum certyfikacji.

Na komputerze z systemem Windows, Linux czy OS X można podpisywać dokumenty (pliki o różnych rozszerzeniach) w różnych, dopuszczonych formatach podpisu oraz dodatkowo na urządzeniu mobilnym z systemem Android lub Apple iOS  dokumenty (pliki) z rozszerzeniem pdf w formacie podpisu PADES.

Dla osób, które podróżują i podczas wyjazdów muszą składać podpisy, rozwiązanie usługi mobilnego podpisu elektronicznego SimplySign jest idealne. Dla osób, które nie chcą zgubić karty kryptograficznej rozwiązanie SimplySign jest jak najbardziej wskazane, gdyż telefon z systemem Android lub Apple iOS z reguły większość osób pracujących posiada i zawsze ma przy sobie.

Koszt nowoczesnego podpisu mobilnego SimplySign oferowanego przez CERTUM (prowadzone przez Asseco Data Systems S.A.) przedstawia się następująco:

  1. SimplySign – 1 rok – 299,00 zł netto (367,77 zł brutto)
  2. SimplySign – 2 lata – 389,00 zł netto (478,47 zł brutto)
  3. SimplySign – 3 lata – 479,00 zł netto (589,17 zł brutto)

Usługę SimplySign i jej aktywację (koszt poniżej, w cenniku usług) można nabyć w siedzibie naszej firmy po uprzednim umówieniu wizyty.

Koszty odnowienia (zakup kodu aktywacyjnego) SimplySign są porównywalne z kosztami odnowienia certyfikatów kwalifikowanych wydanych na fizycznych kartach kryptograficznych i przedstawiają się następująco:

Odnowienie SimplySign Netto Brutto
Okres ważności certyfikatu – 1 rok 149 zł 183,27 zł
Okres ważności certyfikatu – 2 lata 219 zł 269,37 zł
Okres ważności certyfikatu – 3 lata 299 zł 367,77 zł

Strona z dodatkowymi informacjami dotyczącymi SimplySign : kliknij

W celu umówienia się prosimy o kontakt:

Ewa Draszkiewicz  89 535 15 60, 607 338 369

CENNIK USŁUG – ceny netto (do podanych cen należy doliczyć podatek VAT 23%)

Konsultacje dotyczące zastosowania podpisu elektronicznego

Bezpłatnie

Przeprowadzenie procedury aktywacji SimplySign i potwierdzenia tożsamości

100 zł

Potwierdzenie tożsamości

50 zł

Instalacja oprogramowania proCertum SmartSign z SimplySign Desktop na komputerze klienta

60 zł

Pomoc w instalacji SimplySign na urządzeniu mobilnym

50 zł

Przeprowadzenie procedury odnowienia

50 zł

Prace dodatkowe, szkolenie

100 zł/godz.

Pliki do pobrania: